بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

مار آهنی خزیده در جنگل های شمال

اگرچه تا امروز ایستگاه‌های راه آهن، مبدا سفر بودند اما می‌توان برخی از آنها را به تنهایی جاذبه گردشگری دانست که در کنار جان‌پناه‌ها، پل‌ها و ریل‌های قطار یک بسته سفری جذاب را می‌سازند.
به گزارش مهر ، «گردشگری راه‌آهن» یک ابتکار جدید از انواع مختلف شاخه‌های صنعت گردشگری است که با گردشگری ریلی متفاوت است. اگر گردشگری ریلی به سفرهای با قطار گفته می‌شود در شاخه گردشگری راه‌آهن همه آنچه که مربوط به راه‌آهن است مورد توجه قرار می‌گیرد از ایستگاه‌های قطار، واگن‌های قدیمی، قطارهای قدیمی، پل‌ها و حتی خانه کارکنان راه‌آهن و یا مسیر ایجاد ریل که دیدن همه آنها جزو شاخه گردشگری راه آهن هستند. مدیران شرکت راه آهن معتقدند توسعه جذب گردشگران خارجی در دستور کار راه آهن قرار دارد و باید به این موضوع توجه کرد که ایران به دنبال توسعه توریسم ریلی است نمونه‌ای از این تلاش را نیز می‌توان در ورود قطارهای گردشگری به صنعت ریلی کشور دانست.
پل شهید کلانتری
محمد محسنیان از اهداف شرکت راه‌آهن بهره برده و حالا مبتکر تورهای گردشگری راه‌آهن شده است او که راهنمایی تور خبرنگاران را در مسیر شمال و محدوده روستای امین‌آباد تا پل آوریم را بر عهده داشت داستان ساخت راه‌ها، تونل‌ها و جان‌پناه‌ها و قطارها را توضیح می‌داد و افراد گروه را به دیدن پل ورسک و صدای ریل قطار در تونل‌های ۳۶، ۱۶، ۴۳ و ۶ دعوت کرد.
خانه‌های محلی شوراب
خبرنگاران گردشگری مسیرشان را از روستای امین‌آباد شروع کردند. اولین توقف آنها در منطقه شوراب بود، منطقه‌ای در ۴۵ کیلومتری شهر زیرآب. اگر مه همه جا را سفید نکرده باشد، در روزهای دیگر می‌شود آبشار شوراب را دید و جریان آبی که به دلیل گذشتن از لایه‌های گوگردی قابل استفاده نیست و به همین دلیل نامش را شوراب گذاشته‌اند. قطار گردشگری راه آهن با مسافت ۹۰ کیلومتر کل مسیرش را از سوادکوه می‌گذرد. شهری که در مسیر ارتباطی شمال کشور با مرکز ایران دارد. یکی از این مسیرهایی که ارتباط میان شهرها را با یکدیگر بیشتر و فاصله‌ها را کم کرده است تونل شماره ۶ است که دیدن آن در این مسیر، کار دشواری نیست. تونلی که برای ساخت آن کارگران زیادی فعالیت کردند و در حین کار جان خود را از دست داده و در محوطه آرامگاه اخوت دفن شدند و اکنون از آنها یک سنگ یادبودی باقی مانده که یکی از جاذبه‌های قابل احترام این مسیر به شمار می‌آید.
برخی قطعات کهنه آهنی ریل‌های قطار در نزدیکی خطوط
دوگل در میانه راه و پس از توقف روی سه خط طلا واقع شده است. جایی که قلمرو راه آهن روی سینه کوه نقاشی شده است و می‌توان پیچ و تاب خوردن‌های ریل آهنی را در دل کوه دید.
بخاری یک جان پناه
در تمام طول مسیر هر کجا که قطار گردشگری توقف کند، جاذبه‌ای به نام جان پناه وجود دارد که هنوز در برخی از آنها یک بخاری هیزمی قراردارد.
این جان پناه‌ها در دل زمین واقع شده‌اند و مانند یک اتاق کوچک در و دیوار و پنجره و دودکش دارند. غیر از آن وجود پل‌های متعدد در مسیر مانند پل آوریم یا پل کلانتری کنار برج‌های دیده‌بانی و خانه‌های متروک جاذبه‌ای را ایجاد می‌کنند که با نم‌نم باران و مناظر سبز دشت و درخت‌های اطراف دل هر گردشگری را می‌برد. امکان ندارد که کسی به این مناطق برود و از خودش و از مناظر پیش رویش عکس نگیرد.
این شرایط و مناظر در هر فصلی وجود دارد چه ۶ ماهه اول سال که این مناطق را سبزی درختان و مه و باران‌های فصلی زیباتر می‌کند و چه پاییز هزار رنگ. شاه کلید تور گردشگری راه‌آهن پل ورسک است. قطار گردشگری که مخصوص مسافران خاص در ریل راه‌آهن شمال حرکت می‌کند، در ایستگاه پل ورسک توقف می‌کند. همان‌جاست که دوربین‌ها لحظه عبور قطار را از روی پل ثبت و ضبط می‌کنند. پلی که برای ساختش افسانه‌ها و قصه‌های زیادی وجود دارد. محسنیان تمام این قصه‌ها را برای گردشگرانی تعریف می‌کند که انتخاب درستی یا نادرستی آن دست خودشان است.
پل اوریم
ورسک اما تنها یک پل و یک ایستگاه نیست روستای نزدیک به پل نیز به همین نام است با خانه‌هایی که هنوز همه آنها جای خود را به آپارتمان نداده‌اند. خشتی هستند و گلی. با پنجره‌هایی به همان سبک قدیمی.
پل ورسک که امسال ۸۰ ساله شد
می‌توان در کوچه پس کوچه‌های آن قدم زد و از پایین به پل ورسک خیره شد. جذاب‌تر از آن توقف روی پل ورسک است توقفی که هیچ‌گاه گردشگران عادی قطار تهران – ساری آن را تجربه نمی‌‌کنند. این بار می‌توان لحظاتی را روی پل توقف کرد و از پشت شیشه‌های قطار نمای روستای ورسک را از آن بالا دید. این تجربه را تنها گردشگران تور راه آهن تجربه می‌کنند.
نمای روستای ورسک از روی پل
جاذبه دیگر این مسیر سه خط طلاست که راهنمایان تور حتما آن لحظه بودن در هر یک از مسیرهای طلایی را به گردشگران اعلام می‌کنند تا آنها باشند و تصور حضور در یکی از سه خطوط معروف به خط‌های طلایی