بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

۳۰۰۰ نهال رایگان بین شهروندان تبریزی توزیع می شود

68625627_73134617caafa

تبریز- معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از توزیع سه هزار نهال رایگان بین شهروندان در در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۷ خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز،  علی کوشکسرا این حجم انبوه از کاشت درخت را در راستای تحقق بخشیدن نهضت درختکاری تبریز عنوان کرده و اظهار داشت: با توجه به تاکید دکتر صادق نجفی شهردار تبریز برای توسعه درختکاری، برنامه ریزی های انجام یافته در این خصوص توسط سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با جدیت تمام در حال اجرا است .

وی افزود: همچنین طی این مدت تعداد ۳۳ هزار بوته از انواع درختچه های زینتی از جمله زرشک در راستای توسعه فضای سبز منطقه هفت شهرداری تبریز کاشته شده است .

کوشکسرا ادامه داد: در این بین عملیات کاشت ۲۵ هزار بوته از ارقام ردیفی نیز جهت زیباسازی و کمک به رشد فضای سبز از ابتدای سال جاری تا کنون در سطح این منطقه انجام یافته است .

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارکها و فضای سبز تبریز تصریح کرد: پیرو سیاستهای کلی شهرداری کلانشهر تبریز و نامگذاری امسال به عنوان سال توسعه فضای سبز، افزایش درختکاری و فضای سبز برای استفاده مناسب از فضاهای سبز شهری همچنین عملیات جوان سازی پارک ها با جایگزینی و کاشت نهال های جدید به جای درختان خشک شده به عنوان یکی از اولویت های اصلی توسعه تلقی شده است .

وی با اشاره به اینکه اقدامات نهضت درختکاری تبریز به خوبی و طبق برنامه پیش بینی شده در حال اجرا است، گفت: مناطق با توجه به برنامه مصوب، در این زمینه اقدام کرده اند و این اقدامات در سطح شهر بسیار محسوس است به طوری که شهروندان می توانند تحولات کاشت درخت و درختچه در تبریز را مشاهده کنند .

کوشکسرا با اشاره به نوع گونه های کاشته شده در این طرح بزرگ، یادآور شد: این گونه ها عمدتا درختان بومی و سازگار با منطقه از جمله اقاقیا، کبوده، زبان گنجشک، چنار، سنجد و… هستند و یا حداقل درختان سازگار با درختان موجود در خیابان های شهری را شامل می شوند چرا که نمی خواهیم ناهمگونی با سایر درختان ایجاد شود .

معاون هماهنگی امور مناطق سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در پایان از توزیع سه هزار اصله نهال جهت کمک به ارتقا فرهنگ کاشت درخت، توسط شهرداری منطقه هفت تبریز بین شهروندان تبریزی خبر داد .