بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

پایش مراکز خروید و فروش گل و گیاه در پیشوا

69706382_74688266dedae

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا با اعلام این خبر گفت: متعاقب دریافت هشدار حضور گیاه سنبل آبی در کشور و انتشار این گونه مهاجم در حوزه های آبی برخی استان ها و خرید و فروش آن در سطح معابر برخی از شهر ها و حتی شهر تهران، کلیه فروشگاه های گل و گیاه و حتی نهالستان های شهرستان پیشوا مورد پایش قرار گرفت.

اسماعیل میران زاده اظهار داشت: علیرغم اینکه شهرستان پیشوا در جغرافیای کویری و نیمه خشک واقع شده است و ریسک انتشار این نوع گونه های گیاهی بسیار محدود است بر حسب احتیاط به منظور جلوگیری از پراکنش و انتشار این گونه مهاجم در سطح شهرستان، این اقدام به صورت محسوس و نامحسوس انجام شد و خوشبختانه موردی از وجود این گونه گیاه مشاهده نشد .

وی افزود: سنبل آبی با نام علمی Eichhornia crassipes یک گونه از تیره غلافیان است، این گیاه در دو سال گذشته وارد تالابهای استان گیلان و تعدادی آب بندان آن استان شده است و می تواند دریاچه ها و حوضچه ها را به طور کامل پوشش دهد و باعث نرسیدن نور خورشید به گیاهان آبزی و همچنین ماهی و سایر آبزیان شده و آن ها را از بین ببرد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیشوا گفت: این گونه گیاه در مناطق گرمسیری روی آب های راکد به شدت رشد می کند و به دلیل رشد سریع در محیط های آبی (رشد ۲ برابری در عرض دو هفته) و مصرف مقادیر زیادی از اکسیژن آن یکی از خطرناک ترین گونه های گیاهی آبزی است .

میران زاده از کشاورزان و مردم خواست چنانچه در برکه ها، آب بند ها و مراکز پرورش ماهی حضور مهمان ناخوانده سنبل آبی را مشاهده نمودند با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پیشوا از طریق شماره تلفن ۳۶۷۳۱۳۴۰ تماس حاصل نمایند.