بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

صدور بیش از۱۷۰ فقره مجوز ایجاد مرکز نهالستان در کشور

paulownia_tomentosa_050607

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، معاون وزیر جهادکشاورزی در حاشیه افتتاح طرح های کشاورزی شهرضا تعداد نهالستان های کشور را هزارو ۵۰۰ مرکز اعلام کرد وگفت: نظارت و کنترل این نهالستان ها بسیار دشوار و بنابراین برای افزایش کنترل و نظارت براین مراکز دقت بیشتر در صدور مجوز نیازاست.
محمد علی طهماسبی افزود: پارسال هم ۳۰۰ مجوز ایجاد نهالستان در کشور صادر شد که برای توسعه نهالستان استاندارد ایجاد باغ مادری یا باغ پیوندک سالم نیاز است.
محمد علی طهماسبی افزود: با راه اندازی این مراکز امکان ایجاد ضمانت کیفیت نهال خریداری شده برای باغداران فراهم و متصدیان نهالستان ها و مراکز باغ مادری لازم است گونه انتخاب شده استاندارد و منطبق با نیاز باغداران ارائه می‌شود.
وی زمین پاک و بدون آفات زراعی و جلوگیری از ورود انواع میکروب و باکتری به این مراکز را یکی از اصلی ترین نیازهای راه اندازی مراکز باغ مادری دانست و گفت: شهرستان شهرضا در زمینه فناوری تولیدات گلخانه‌ای به ویژه در بخش نصب و ایجاد سازه‌های گلخانه‌ای به عنوان یکی از برندهای مهم ملی مطرح است.
معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی افزود: پس ازاین یارانه‌های دولتی در بخش باغداری به کشاورزی تعلق می گیرد که از مراکز باغ مادری گونه‌ای استاندارد و با ارزش خریداری کنند.
امروز با حضور معاون باغبانی وزیرجهادکشاورزی ۳۶ طرح کشاورزی با حدود ۲۰۰ میلیارد ریال هزینه در شهرستان شهرضا به بهره برداری رسید.