بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

طرح “جنگل کاری اقتصادی” در مناطق هدف زنجان اجرا می شود

68867024_73487664faada

مسئول نهالستان منابع طبیعی استان زنجان گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی طرح “جنگل‌کاری اقتصادی” با کشت گونه‌هایی نظیر سنجد، زالزالک و بادام خوراکی در زنجان اجرا می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فرشاد جوان امروز در بازدید از نهالستان کوشکن منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به تعهد این اداره کل در زمینه تولید نهال اظهار داشت: تعهد این دستگاه تولید سالانه ۲۰۰ هزار اصله انواع نهال در نهالستان کوشکن است اما در حال حاضر در سطح زیرکشت مفید که ۲۲٫۲ هکتار است سالانه حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نهال تولید می‌شود.

وی میزان توانایی تولید نهال در نهالستان کوشکن را سالانه ۵ میلیون اصله نهال عنوان کرد و گفت: اداره کل منابع طبیعی استان زنجان در این نهالستان تا ۱۵ برابر، توانایی تولید نهال را دارد.

مسئول نهالستان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه این موفقیت از سال ۹۳ با تولید یک میلیون اصله نهال در نهالستان کوشکن این اداره کل کلید خورده است، خاطرنشان کرد: سال قبل ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار اصله نهال چوبی و فضای سبز در استان زنجان توزیع شده است.

وی نقش مردم در تحقق شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” را موثر دانست و افزود: جنگل کاری اقتصادی با کشت گونه‌هایی نظیر سنجد، زالزالک و بادام خوراکی با مشارکت مردمی در مناطق هدف استان زنجان عملیاتی می‌شود.

جوان با اشاره به اجرای طرح میریت جامع آبخیز در حوزه “قزل تپه” زنجان گفت: در تلاشیم تا با هدف حفظ و حراست از عرصه‌های ملی و طبیعی طرحهایی که سبب ایجاد سود اقتصادی و در نتیجه بهبود وضعیت معیشتی روستائیان می‌شود را عملیاتی کنیم که کشت گونه‌های جنگلی منطبق با شرایط آب و هوایی منطقه نمونه بارز آن است. علاوه بر آن کشت گونه‌های جنگلی در منطقه “خوئین” ایجرود نیز در دستور کار اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در راستای توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری قرار گرفته است.