بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

تولید بیش از ۹۵ هزار نهال در نهالستان سرکره دشتستان

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان گفت: در حال حاضر بیش از ۹۵ هزار نهال در این نهالستان آماده توزیع و کاشت است.

به گزارش جانا، ابوالقاسم محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان اظهار داشت: نهال‌های تولید شده در پروژه‌های جنگل کاری و ایجاد کمربند سبز در اطراف اراضی ملی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی افزود: نهال‌های تولید شده در این نهالستان همچنین در پروژه‌های بیابان‌زدایی و حفاظت از عرصه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و ان‌شاءالله تصمیم داریم تعداد قابل توجهی از آنها نیز در میان مردم و دوستداران به منابع طبیعی و محیط زیست توزیع کنیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دشتستان اضافه کرد: نهالستان سرکره این شهرستان ظرفیت تولید و نگهداری بیش از ۱۲۰ هزار نهال را دارد و در استان بوشهر یک برند محسوب می‌شود.

وی  تصریح کرد: در حال حاضر هزاران اصله از انواع درخت‌های آکاسیا، انواع کهور، گل‌های زینتی، درختچه اشک، ناترک، کنار  وهمچنین انواع گیاهان زینتی مانند جمبو، درمان عقرب، چریش، گل کاغذی،شاه پسند و…  در این پارک جنگلی وجود دارد.

محمدی در بخش دیگری از اظهارات خود استفاده تفریحی عموم مردم از پارک جنگلی سرکره دشتستان را نیز یکی دیگر از امکانات این اداره دانست و یادآور شد: امکانات رفاهی و بهداشتی این پارک بزرگ جنگلی نیز آماده است و مجموعه تفریحی آن نیز  دارای نمازخانه، زمین‌های ورزشی، راه آسفالته دسترسی، آلاچیق، آب و برق، سکوهای سیمانی برای اسکان و شهربازی بزرگسالان و کودکان نیز در آن وجود دارد.

وی گفت: ان‌شاءالله با خنک‌تر شدن هوا آماده پذیرش افراد زیادی در این پارک خواهیم بود.